Macut sa Zgrađaninom i Vasiljevićem: Žandarmerija je jedan od stubova odbrane Srbije

Tanjug.rs
Tanjug.rs

25/06/2026 15:35:00

sat

Vreme čitanja: 3 minuta

Macut sa Zgrađaninom i Vasiljevićem: Žandarmerija je jedan od stubova odbrane Srbije
Foto: MUP

Predsednik Vlade Republike Srbije Đuro Macut, zajedno sa državnim sekretarom Vladanom Zagrađaninom i direktorom policije generalom policije Draganom Vasiljevićem, obišao je danas bazu Odreda Žandarmerije u Beogradu, povodom obeležavanja 25 godina od ponovnog formiranja sastava ove jedinice, i poručio da je Žandarmerija jedan od stubova odbrane Srbije.

"Koristim današnju priliku da se u ime Vlade Republike Srbije i u svoje lično ime zahvalim i čestitam Žandarmeriji na ovom značajnom jubileju. To nije 25 godina postojanja u novom sazivu, to je istorija koja traje više od 160 godina. Ovih više od 160 godina, a posebno poslednjih 25, Žandarmerija je značajni oslonac odbrane Republike Srbije i ja zahvaljujem na svemu što je ova jedinica postigla i pokazala da je jedan od stubova odbrane naše zemlje", podsetio je Macut, a saopšteno je iz kabineta ministra unutrašnjih poslova.

Macut je pripadnicima Žandarmerije poželeo još puno uspešnih godina u očuvanju bezbednosti građana i Republike Srbije.

"Ja se u svoje lično ime zahvaljujem na svemu što je Žandarmerija postigla. Pre svega u poslednjih godinu dana gde je jasno pokazala da predstavlja jedan od stubova odbrane Srbije", naglasio je Macut.

Komandant Žandarmerije Radoslav Repac istakao je, na događaju kojem je prisustvovao i pomoćnik direktora policije Saša Kosović, da srpska Žandarmerija danas obeležava jedan od najznačajnijih dana u svojoj istoriji, kada je ponovo formiran sastav ove jedinice.

"Naime, na današnji dan 2001. godine Vlada Srbije donela je odluku o formiranju nove jedinice u MUP-u, a to je upravo bila Žandarmerija. Svih ovih 25 godina, kao i onih prethodnih godina od 1860. godine, srpska Žandarmerija je bila spremna da izvrši sve bezbednosne zadatke i da odgovori na sve bezbednosne izazove", naglasio je Repac.

On je dodao da je danas, pored poslova i zadataka iz oblasti bezbednosti, prikazano i uvežbavanje ekipe Žandarmerije koja se sprema za Svetsko prvenstvo u praktičnom gađanju sačmaricom.

"Sa sigurnošću možemo da kažemo da pored bezbednosnih zadataka možemo da se takmičimo rame uz rame sa najboljim policijskim jedinicama u svetu", zaključio je komandant Žandarmerije.

Premijeru Srbije prof. dr Macutu, koji je prisustvovao i prikazu uvežbavanja pripadnika Žandarmerije, i direktoru policije Draganu Vasiljeviću ovom prilikom uručene su plakete u znak zahvalnosti za podršku radu Žandarmerije, navodi se u saopštenju Vlade.

komentari (0)

Nema komentara

Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavi komentar

Više iz kategorije "Vesti"

Najnovije