Gašić čestitao preuzimanje dužnosti budućim izaslanicima odbrane

Tanjug.rs
Tanjug.rs

24/06/2026 16:12:00

sat

Vreme čitanja: 2 minuta

Gašić čestitao preuzimanje dužnosti budućim izaslanicima odbrane
Foto: Ministarstvo odbrane

Ministar odbrane Bratislav Gašić uputio je danas čestitke oficirima Vojske Srbije koji će u narednom periodu da preuzmu dužnost izaslanika odbrane Republike Srbije u Alžiru, Egiptu, Indiji, Indoneziji, Nemačkoj, Rumuniji i Ujedinjenom Kraljevstvu i istakao da preuzimaju odgovornu i časnu dužnost koja zahteva visok nivo profesionalizma i posvećenosti.

On je naglasio da će svojim radom predstavljati ne samo Ministarstvo odbrane i Vojsku Srbije, već i Republiku Srbiju u celini, doprinoseći jačanju međunarodne vojne saradnje i ugleda naše zemlje.

Gašić je izrazio uverenje da će budući izaslanici odbrane, vođeni patriotizmom i odanošću svojoj zemlji, nepokolebljivo štititi interese Srbije i potvrđivati kredibilitet sistema odbrane u državama u kojima budu službovali, saopšteno je iz ministarstva odbrane.

Sastanku su prisustvovali direktor Vojnoobaveštajne agencije brigadni general Vladimir Planić i šef Kabineta ministra odbrane brigadni general Nikola Matović.

komentari (0)

Nema komentara

Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavi komentar

Više iz kategorije "Vesti"

Najnovije