Danas otvaranje nove deonice Moravskog koridora kod Adrana

Kurir

26/06/2026 09:38:00

sat

Vreme čitanja: 1 minuta

Danas otvaranje nove deonice Moravskog koridora kod Adrana
Foto: Rina

Nova deonica Moravskog koridora, od petlje Adrani kod Kraljeva do petlje Preljina kod Čačka, biće svečano puštena u saobraćaj danas, 26. juna 2026. godine, u 17.00 časova.

Svečanosti će prisustvovati predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, čime se obeležava završetak još jednog ključnog dela prvog digitalnog auto-puta u Srbiji.

Ova poddeonica Sektora 3, duga 28,71 kilometar, direktno spaja Kraljevo sa auto-putem „Miloš Veliki“ u Preljini. Time se drastično skraćuje vreme putovanja između dva velika privredna centra i omogućava brži i bezbedniji saobraćaj za više od pola miliona građana centralne Srbije.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je snimak na Instagramu na kojem je prikazao novu deonicu Moravskog koridora uoči njegovog zvaničnog otvaranja

komentari (0)

Nema komentara

Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavi komentar

Više iz kategorije "Vesti"

Najnovije