Policija uklonila šator koji su aktivisti postavili na novobeogradskoj strani Starog savskog mosta

192.rs

25/11/2024 11:01:00

Policija uklonila šator koji su aktivisti postavili na novobeogradskoj strani Starog savskog mosta
: Goran Srdanov/Nova.rs
Policija je oko četiri sata jutros uklonila šator koji su aktivisti postavili sa novobeogradske strane Starog savskog mosta, a nakon toga su se aktivisti okupili sa druge strane mosta.

Kako je prenela televizija Nova, veliki broj policijaca nalazi se sa novobeogradske strane, a prisutni su i na drugoj strani mosta.

Pisac i aktivista Dejan Atanackovic kazao je da je režim uznemiren jer su aktivisti u nekoliko navrata blokirali delove grada, a da se to jedino pokazalo efikasno.

Rekao je da je dokaz da je režim kukavički taj što su poslali naoružanu silu na građane, a da vlast nema građane uz sebe.

Atanacković je rekao da građani nemaju drugi izbor – ili da dozvole da im “grad nestaje pred očima” ili da stanu jedni uz druge sa jednim ciljem.

Ocenio je da su policijci nesigurni u to što rade i da im se “vidi stid u očima”.

“Pozivam građane danas da se okupe ispred mosta kako bi počeli dogovor oko toga šta dalje činiti”, rekao je Atanacković.

Rekao je da se moraju preuzeti radikalniji potezi.

“Nadam se da ćemo kao gradjani moći da dođemo do jednog zajedničkog cilja. Moj lični stav je jedan generalni štrajk i opšte obustavljanje svega kako bi Srbija mogla da krene”, kazao je Atanacković.

Beta

Pročitajte više vesti

Novosadska opozicija: Dačić da suspenduje policajce koji su tukli čoveka od 74 godine

Rasprava o predlogu budžeta za 2025: Opozicija najavila blokiranje rada sednice

Štrajk prosvetara se nastavlja danas u obrazovnim ustanovama pet školskih uprava

Više iz kategorije "Vesti"

Najnovije