Grad Mostar proglasio vanredno stanje zbog požara na deponiji Uborak

Tanjug.rs
Tanjug.rs

22/06/2026 20:20:00

sat

Vreme čitanja: 2 minuta

Grad Mostar proglasio vanredno stanje zbog požara na deponiji Uborak
Foto: Tanjug video, screenshot

Grad Mostar proglasio je vanredno stanje zbog velikog požara koji je jutros izbio na deponiji "Uborak" kako bi omogućio brzo i operativno delovanje nadležnih službi u saniranju posledica i organizaciji privremenog odlaganja otpada, izjavio je gradonačelnik Mario Kordić.

On je rekao, nakon vanredne sednice gradskog i kantonalnog štaba Civilne zaštite, da proglašenje vanrednog stanja omogućava donošenje hitnih naredbi i sprovođenje mera potrebnih za prevladavanje krize, posebno kada je reč o organizaciji odlaganja otpada nakon što je deponija "Uborak" pretrpela velika oštećenja, preneo je Klix.ba.

Kordić je istakao da je trenutno požar lokalizovan unutar kruga deponije, kao i da se nije proširio na okolno područje.

On je rekao da je požar izazvao ogromnu štetu na deponijskom polju, ali i zabrinutost građana zbog dima koji se nadvio nad gradom.

Kordić je naveo da je požar devastirao lokalitete Buđevci i Uborak i da je izgorela reciklažna hala s kompletnim postrojenjima.

Rekao je i da je oštećena oprema na deponiji, a da je zahvaljujući naporima vatrogasaca spasena upravna zgrada.

Kordić je pozvao građane da do daljnjeg ne odlažu komunalni otpad na javne površine da se ne bi dodatno opteretio komunalni sistem.

Istovremeno je privrednim subjektima naloženo da reciklažni otpad odvoze na reciklažno dvorište na Bišće Polje, dok je komunalnim preduzećima naložena izrada plana reorganizacije sistema odlaganja otpada.

Komandant Štaba civilne zaštite Hercegovačko-neretvanskog kantona Adil Šuta ocenio je da je reč o ekološkoj katastrofi čije će se sve posledice tek sagledati.

komentari (0)

Nema komentara

Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavi komentar

Tagovi:

Više iz kategorije "Region"

Najnovije