Dela Paje Jovanovića mogu se videti u Narodnom muzeju, ali je dostupan i ceo njegov legat u sklopu Muzeja grada Beograda. Sa našim genijem možete se upoznati u Muzeju Nikole Tesle, a u Etnografskom muzeju sa “Narodnom kulturom Srba u XIX i XX veku”, koja prikazuje svečane narodne nošnje iz ovog perioda, kao i kakvo je bilo stanovanje na selu i u gradu.
Raznovrsne programe priprema i Istorijski muzej, predstavljajući od pre nekoliko dana i odežde despota Stefana Lazarevića i despota Đurđa Brankovića i njihove krune, a posetioce upoznaje i sa Karađorđevićima i Obrenovićima kroz izložbu “Čekajući stalnu postavku”.
Tokom sabora Republike Srbije i Republike Srpske dostupni su i 3 različite izložbe u Muzeju primenjene umetnosti, Muzej savremene umetnosti nudi 4 izložbe, Muzej naivne i marginalne umetnosti, Muzej pozorišne umetnosti za sve ljubitelje pozorišta.
Takođe i Muzej nauke i tehnike za istraživače, Prirodnjački muzej za sve one koji žele da se nađu u carstvu boja, mirisa i ukusa na izložbi “Biljka kao začin”, ali i Muzej afričke umetnosti, prvi i jedini muzej u regionu isključivo posvećen kulturama i umetnostima afričkog kontinenta.
Jugoslovenska kinoteka otvara svoja vrata za sve filmofile 26. festivalom nitratnog filma.
U Muzeju Jugoslavije možete prisustvovati seriji razgovora, predavanja i projekcija pod nazivom “Nesvrstani i kulturne veze”, koja tematizuje kompleksnost i višeznačnost kulturnih razmena i saradnji između SFR Jugoslavije i članica Pokreta nesvrstanih.
Svi zainteresovani mogu da posete i izložbu “Crnotravci graditelji Beograda” u okviru Zavoda za zaštitu spomenika kulture ili Kuću legata i sve što ona nudi.
Takođe, posetiocima su besplatno dostupni i Pedagoški muzej i 4 biblioteke – Biblioteka grada Beograda, Biblioteka “Dimitrije Tucović”, Biblioteka “Milutin Bojić” i obrenovačka Biblioteka “Vlada Aksentijević”.
(RTV)
oni tamo ni kad bi im plaćali ne ulaze