U sinoćnem polufinalu Lige Šampiona, Real Madrid je spektakularnim preokretom u finišu meća, eliminisao Bajern iz Minhena i prošao u finale, rezultatom 2:1.

Obe ekipe su u meč ušle oprezno, delovalo je kao da i jedni i drugi čekaju grešku protivnika koju će pretvoriti u gol i tako završiti posao. Prvu takvu priliku na meču imao je Vinisijus u 12 minutu. Real je na brzinu izveo aut, Karvahal poslao loptu sa ivice šesnaesterca poslao loptu Vinisijusu, koji pogađa stativu. Na odbitak je natrčao Rodrigo ali je Nojer sjajno odbranio i sprečio gol.

Do kraja poluvremena Kejn je pokušao da dovede Bajern u vodstvo ali je Lunjij odbranio sjajan šut engleskog reprezentativca. Do kraja poluvremena po priliku imala su oba tima preko Vinisijusa i Pavlovića ali je rezultat ostao nepromenjen.

U drugom poluvremenu Real je preuzeo inicijativu. Ređali su se napadi i prilike madriđana ali je Nojer sve skidao. Igrao se 67. minut kada je Bajern poveo kontranapad sa svoje polovine. Kejn je maestralnom dugom loptom pronašao Alfonsa Dejvisa na levom boku, koji se sjurio ka šesnaestercu i fenomenalnim šutem u dalji ugao matirao Lunjina.

Tri minuta kasnije, Real postiže pogodak ali on biva poništen zbog faula u napadu koji je načinio Načo nad Kimihom. Nastavili su se napadi obe ekipe ali je 81. minut promenio tok meča. Vinisijus je pokušao šut iz daljine, delovalo je kao da će Nojer samo pokupiti loptu ali mu je ista ispala iz ruku. Odbitak je iskoristio Hoselu, koji je odbitak iz Nojerovih ruku samo spustio u mrežu. Bavarci su nakon primljenog gola krenuli da paniče. Ređali su se napadi, a nakon kornera koji je izveo Luka Modrić, lopta dolazi do Rudigera na levoj strani kaznenog prostora, ovaj šalje loptu u sredinu gde se ponovo nalazi Hoselu, koji postiže drugi gol za preokret madriđana.

Momenat koji je označio meč je sudijska odluka i poništen gol De Lihta u 102. minutu. Kimih je poslao dugu loptu u šesnaesterac Reala, koja dolazi do Milera, ovaj dodaje De Lihtu koji postiže gol ali se linijski sudija već oglasio pre šuta i ako pravila jasno nalažu da se igra ne prekida dok se akcija ne završi. Ovo pravilo je uvedeno je paralelno sa VAR tehnologijom, koja bi u slučaju stvarnog ofsajda, ukazala na nepravilnost, kao što je to bio slučaj kod drugog pogotka Reala, kada je mahač signalizirao ofsajd, ali se pregledanjem snimaka ispostavilo da je gol regularan.

Finale Lige Šamopiona odigraće se 1. juna gde će madriđane na londonskom Vembliju dočekati Borusija iz Dortmunda.