Bajer Leverkuzen igra najuzbudljiviji fudbal u Evropi pri čemu imaju jednu od najboljih sezona u istoriji ovog sporta. Nakon sinoćnjeg trilera u završnici meča, Farmaceuti su došli do iznednačenja i pri rezultatu 2:2 eliminisali Romu iz polufinala Lige Šampiona.

Roma je iznenadila domaćina, Paredes je u dva navrata bio precizan sa bele tačke. Delovalo je kao da ekipa Daniele De Rosija može da iznenadi i nanese prvi poraz Bajeru, međutim Leverkuzen se nakon nesrećnog spleta okolnosti vratio u meč, kada je lopta nakon izvedenog kornera pogodila Manćinija i odbila se gol.

Rezultat 2:1 garantovao je domaćinu prolazak u finale, ali je Ćabi Alonso usadio neverovatan pobednički mentalitet u svoj tim. Leverkuzen je golom Stanišića u 97. minutu izjendačio i tako nastavio svoj niz od 49 utakmica bez poraza u svim takmičenjima.
Ono što dodaje još veću čar sinoćnoj pobedi je činjenica da je ovo 6. utakmica u kojoj Leverkuzen dolazi do iznjednačenja u završnici meča. Pretohno su izjednačenja stizala protiv Štutgarda, Borusije, Vest Hema, Hofenhajma i u dva navrata Karabaga i to svaki put posle 85. minuta. Prosto, za Leverkuzen ove sezone, poraz nije opcija.

Trener Leverkuzena Ćabi Alonso izjavio je nakon meča kako njegova ekipa zaslužuje sva tri trofeja.

– Znao sam da može da bude problema u revanšu protiv Rome. Gubili smo 2:0, primili dva gola iz situacija koje smo lako dozvolili kada smo skrivili penal, ali ne smemo da zaboravimo da smo sve vreme stvarali šanse. Dopala mi se reakcija posle 0:2 i zaslužili smo da igramo u finalu Lige Evrope. Prošle sezone smo bili blizu, sada smo tu“.

Podsetimo, Bajer do kraja sezone u domaćem prvenstvu, u kom su već osigurali titulu, igra još dva meča nakon čega 22. maja isčekuju finale Lige Evrope protiv Atalante, koje će se odigrati u Dablinu. Poslednji meč u sezoni Leverkuzen će odigrati protiv drugoligaša Kaizerlauterna u finalu kupa Nemačke. Da li će iko do kraja sezone uspeti pobediti farmaceute?