6 maja 1995. odigran je jubilarni 100. derbi večitih rivala, Partizana i Crvene Zvezde. Domaćin je bila Zvezda a ovaj antologijski meč sa tribina posmatralo je 80.000 ljudi. Status pobednika je nakon preokreta pripao Crvenoj Zvezdi koja je pobedila rezultatom 2:1.

Prvo poluvreme završeno je bez golova. Drugo poluvreme donelo je uzbuđenje kada je u 71. minutu Nenad Bjeković doveo goste u vodstvo savladavši golmana Zvezde, Zvonka Milojevića. Mogao je nedugo zatim Bjeković uduplati predonost crno-belih, međutim devetka partizana je loptu, posle centaršuta Saše Ćurčića poslao iznad prečke.

Osam minuta kasnije nakon prekršaja Dražena Bolića nad Stefanovskim u kaznenom prostoru Partizana, Darko Kovačević precizno izvodi penal i vraća Zvezdu u meč. Domaćin se ovde nije zaustavio. U režiji istih aktera kod prethodnog gola, Zvezda dolazi do vođstva. Kovačević je šutirao sa nekih 18. Metara, Pandurović je odbranio ovaj udarac ali je odbitak pokupio Mitko Stojkovski i pogodio za 2:1, što je na kraju bio i konačan rezultat.

Večiti rivali su nastupili u sledećim sastavima.

C. zvezda: Milojević, Stefanović, Đorović, Radmanović, Stojkovski, Bajčetić, Adžić (Živković), Krupniković, Kovačević, Petković (izmena:Perović), Sakić.
Trener: Ljupko Petrović.

Partizan: Pandurović, Mirković, Saveljić, Nađ, Bolić, Đurić, Tešović, Ćurčić (Izmena:Trenevski), Bjeković, Ćirić, Milošević.

Trener: Ljubiša Tumbaković.