Lončar i Kluge potpisan sporazum o saradnji Srbije i SZO do kraja 2025.

192.rs

06/09/2024 20:00:00

Lončar i Kluge potpisan sporazum o saradnji Srbije i SZO do kraja 2025.
Foto: Goran Srdanov/Nova.rs
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar održao je danas onlajn sastanak sa direktorom Svetske zdravstvene organizacije za Evropu dr Hansom Klugeom i tom prilikom potpisan je Ugovor o saradnji do kraja 2025. godine, koji sadrži sve definisane dogovore u okviru postojeće saradnje Ministarstva zdravlja i Svetske zdravstvene organizacije(SZO), saopštilo je Ministarstvo zdravlja.

Kako se navodi, Lončar je istakao da je podrška Klugea, posebno u vreme Kovid 19, ali i u svim ostalim aktivnostima Ministarstva zdravlja u proteklom periodu, dala veliki podsticaj i snažan impuls u realizaciji zacrtanih planova i programa.

Očekujemo da takva saradnja bude dodatno unapređena i obogaćena novim sadržajima u interesu naših građana i zdravstvenih radnika. Zadovoljstvo je imati ovakve saradnike i prijatelje poput dr Klugea i njegovog tima u Beogradu, a to nam je garant da ćemo u budućnosti ostvariti još bolje rezultate u okviru naše saradnje, koji su i do sada bili već bili zavidni – rekao je Lončar.

(Tanjug)

Pročitajte više vesti

Zeleno levi front podržao protest radnika Apoteka Beograd

Hrvatska beleži porast broja obolelih od koronavirusa, registrovan jedan smrtni slučaj

Više iz kategorije "Istaknute vesti"