Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras Železničar iz Pančeva rezultatom 2:1, u meču 10. kola Superlige Srbije.

Golove za Zvezdu postigli su Vanja Drkušić u 33. minutu i Luka Ilić u 70, strelac jedinog gola za Železničar bio je Eze u 63.

Zvezda je u šestom minutu imala prvu priliku za gol. Luka Ilić je uputio dodavanje za Bruna Duartea, ali je Mirko Milikić uklizao i sprečio šut napadača Zvezde.

Fudbaler Železničara Nikola Jovanović je u 21. minutu uputio šut, ali je lopta prošla pored gola Crvene zvezde.

Zvezda je povela u 33. minutu. Drkušić je postigao gol posle kornera koji je izveo Timi Maks Elšnik.

Fudbaleri Zvezde su u 36. minutu tražili penal. Milikić je odgurnuo Duartea, ali sudija Srđan Jovanović nije pokazao dosudio jedanaesterac.

Novu priliku za Zvezdu imao je Jegor Prucev je u 45+1. minutu. Ruski fudbaler je posle prodora po desnoj strani šutirao preko gola Železničara.

Elšnik je u 54. minutu uputio udarac sa 20 metara, ali je golman Železničara Popović usmerio loptu u korner.

Železničar je izjednačio u 60. minutu. Drkušić je uputio dodavanje golmanu Crvene zvezde Omriju Glazeru koji je izgubio loptu, Eze se najbolje snašao u šesnaestercu i postigao gol. Glazer je zbog povrede morao da napusti igru u 63. minutu.

Drugi gol za Zvezdu postigao je Ilić u 70. minutu posle asistencije Nemanje Radonjića.

Milojević: Zadovoljan sam, dominirali smo tokom cele utakmice

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević izjavio je večeras da je zadovoljan kako su igrači odigrali utakmicu protiv Železničara.

“Dominirali smo 90 minuta. Postigli smo golove, imali smo dosta šansi, ali moramo bolje da završavamo akcije i da šutiramo na gol. Zadovoljan sam igrom, imali smo dosta fudbalera nakon dužeg vremena”, rekao je Milojević, prenosi klupski sajt.

On je poručio da se nada da povreda golmana Crvene zvezde Omrija Glazera nije strašna.

“Moraju da uđu u ritam, imamo sada i povredu Glazera, nadam se da nije ništa strašno, ali se iskreno plašim. Primili smo gol iz neke naše ‘gluposti’, ali smo dominirali tokom cele utakmice. Železničar se branio, oni su dobra ekipa. Znali smo šta možemo da očekujemo od Popovića, koji je imao nekoliko dobrih odbrana”, izjavio je Milojević.

Trener Crvene zvezde je pohvalio navijače i rekao da mu je žao što neće biti u Italiji na utakmici protiv Intera u drugom kolu Lige šampiona.

“Žao mi je što neće biti sa nama u Italiji, ali šta da se radi. Oni su generalno naš najbolji i dodatni igrač. Mi smo u Italiji, a oni ovde, ali mi ćemo znati da su oni uvek sa nama”, konstatovao je Milojević.

Ovo je bila poslednja provera Zvezde pred gostovanje Interu u drugom kolu Lige šampiona.

Zvezda je prva na tabeli SLS, ima 25 bodova. Železničar je na sedmom mestu sa 13 bodova.

Crveno-beli u sledećem kolu gostuju IMT-u, dok će Železničar dočekati Mladost.