Vlada Srbije formirala je radnu grupu za pregovore o izgradnji autoputa Beograd–Sarajevo, na potezu između petlji Prilipac i Požega. Novoformirano telo preuzima direktne razgovore sa potencijalnim izvođačem radi definisanja ključnih uslova buduće saradnje.
Zadatak tima je usaglašavanje cene radova i usluga, kao i utvrđivanje preciznih elemenata za zaključivanje komercijalnog ugovora. Radna grupa upravlja koordinacijom svih aktivnosti i diktira dinamiku izvođenja radova na terenu.
Miroslav Alempić, v. d. pomoćnika ministra građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, imenovan je za predsednika. Sastav čine predstavnici ministarstava građevinarstva, finansija i zaštite životne sredine, uz učešće javnih preduzeća Putevi Srbije i Koridori Srbije.
Ministarstvo građevinarstva pruža stručnu podršku, a predsednik grupe može uključiti i dodatne stručnjake po potrebi. Izveštaj sa preporukama i elementima ugovora ide pred Vladu nakon završenih pregovora, dok odluka zvanično važi osam dana od objave u Službenom glasniku.
Više iz kategorije "Ekonomija"
16:53 Pre 238 d 30.10.2025.
Stigli novi plastenici u opštinu Lučani za 34 gazdinstva
192.rs
15:56 Pre 238 d 30.10.2025.
Srbija dobija naučni alat za sprečavanje kašnjenja infrastrukturnih projekata i uvećanja ugovornih cena
komentari (0)
Nema komentara
Budite prvi koji će komentarisati!
Ostavi komentar